Як допомогти дитині вивчити час доби?

Рано чи пізно у кожних батьків виникає питання, як же навчити своє чадо розуміти час доби. Малюку важко зрозуміти, що значить «ввечері» або «вранці». Ваше завдання полягає в тому, щоб пояснити дитині ці поняття.

У дитячих садочках використовують цілі комплексні програми під назвою «Вивчаємо часи доби» для дітей, але якщо ваш малюк не ходить в дошкільний заклад, то вам потрібно самостійно навчити його розуміти, коли настає ранок, а коли вечір.

В першу чергу ви повинні розповісти, що час доби для жителів нашої планети складається з 4-х відрізків часу, тобто ранку, дня, вечора і ночі. Для того щоб малюку було зрозуміліше, про що ви йому розповідаєте, придумайте для нього спеціальну гру - час доби в малюнках.

Ніч

час доби - Ніч

Вночі все живе міцно спить, для того щоб набратися сил для нового дня. Сонце ховається десь далеко за горизонтом і навколо стоїть непроглядна темрява.

Ранок

час доби - Ранок

Коли настає ранок, в квартирі голосно дзвенить будильник, який оповіщає всю родину, що пора прокидатися. Сонечко тільки починає виглядати з-за обрію і будить своїм яскравим промінням все живе навколо. Вранці потрібно прокинутися і акуратно застелити своє ліжечко. Після цього потрібно піти вмитися і почистити зуби, а мама тим часом готує сніданок для всієї родини.

Вечір

час доби - Вечір

Ввечері сонечко опускається за горизонт, а на вулиці стає прохолодніше. В такий час доби можна спостерігати дивовижний захід в червоно-жовтих кольорах. Рослини, тварини і люди готуються до сну. Вечеряють, приймають водні процедури і готуються до завтрашнього дня.

День

час доби - День

В цей час доби сонечко підіймається неймовірно високо. Вдень дітлахи грають на вулиці, після чого йдуть обідати, а малюкам подобає денний сон. Школярі повертаються додому після уроків, сідають обідати і займаються виконанням домашнього завдання.

Видумана гра «Час доби - малюнки для дітей» допоможе вам швидко навчити малюка таким поняттям, які незабаром обов'язково знадобляться йому в житті. Крім того, процес навчання буде захоплюючим і зовсім нескладним.