Розвиваємося з малюком - вивчаємо пори року!

Мінливі пори роки дитина сприймає по-своєму. В очах дітей пори року виглядають на зразок казкового калейдоскопу з різноманітними картинками. Навіть якщо дитина ще занадто мала і не навчилася відрізняти зиму і літо, вона неодмінно відчуває, що щось змінюється в навколишньому світі. Завдання мами - пояснити дитині, що таке пори року, і в якій послідовності вони змінюються.

Починаємо займатися з малюком - вчимо пори року та їх назви

Мама повинна пояснювати малюкові , яку назву має кожна пора року. Для цієї мети кращим варіантом стане великий барвистий календар, що відображає природні явища, властиві кожному місяцю. Поясніть дитині, що літо тепле, осінь урожайна, зима сніжна, весна квітуча- це періоди по три місяці, які по черзі приходять на зміну один одному . Кожен день повторюйте з малюком , яка зараз пора року. Запропонуйте дитині намалювати картинку, чим йому запам'яталося минуле літо. З’ясуйте у малюка, за якими ознаками на його малюнку можна зрозуміти, що це саме літо!

Пора року - Зима Пора року - Весна Пора року - Літо Пора року - Осінь
Зима Весна Літо Осінь

Пори року для дітей - це не просто три календарних місяці. Це перший день у дитячому садку, день народження мами, похід на новорічну ялинку. Згадайте з дитиною, коли він відзначає свій День Народження. Що побачив малюк за вікном в цей день: чи йшов сніг, чи співали птахи, чи дзвеніла крапель і пр.

Розвиваючі картки - кращий метод вивчити пори року

Дитячі картинки з порами року краще застосовувати в ігровій формі. Поясніть дитині, які природні явища характерні літу та зимі, осені та весні. Потім показуйте малюкові картинки, що зображують пори року. Нехай малюк називає, якій порі притаманне те чи інше природне явище. Якщо дитина знає основи іноземної мови, підготуйте для нього картки, що зображують пори року англійською. Назва кожної пори року англійською мовою має бути підписана на картці, так дитині буде простіше засвоїти матеріал.

Творіть з малюком!

Картинки з ілюстраціями – це найкращій спосіб для дітей вивчати пори року. Такі матеріали можна зробити самостійно разом з малюком. Виберіть один центральний об'єкт малюнка, наприклад, дерево. Намалюйте з дитиною чотири малюнки, що відображають дерево в різні пори року: взимку воно вкрите снігом, навесні - молодими листочками і т.д.

Варто пам'ятати, що починати заняття з малюком треба тоді, коли у дитини є зацікавленість. Картинки з малюнками допоможуть вам у вивченні з малюком пір року, як англійською, російською, так і українською мовами.

Всі пори року
Весна Літо Осінь Зима