Кухня - це найбільш загальне місце в будинку, тому при вивченні іноземної мови, ми ніяк не можемо обійти його стороною. У цьому питанні нам стануть у пригоді як поширені методики: картки, аудіозаписи і т. д., так і самостійно придумані ідеї вивчення. Якщо ми говоримо про засвоєння іноземної мови малюками, то вони можуть домовитися з батьками називати найсмачніше блюдо на столі тільки іноземною мовою або казати традиційне «дякую». Батьки, в свою чергу, кличуть дітей до столу теж тільки іноземною мовою і т. д. Суть полягає в тому, що вивчаєма мова повиненна міцно увійти у повсякденне життя і як можна частіше застосовуватися.

Вирішили освоїти перелік слів про кухню на різних мовах? Не поспішайте охоплювати відразу всю лексику. Набагато ефективніше буде розподілити всі слова за темами і планомірно їх вивчати. Наприклад, спочатку вивчаємо продукти харчування, потім предмети побуту, назви посуду, страв і т. д.

Загалом, процес освоєння іноземної мови, можна зробити цікавим не тільки для дітей, але й для дорослих. Зовсім не обов'язково налаштовуватися на навчальний лад, витрачаючи години на запам'ятовування складної системи. Спочатку потрібно навчитися слухати і хоча б трохи розуміти, про що йде мова в простих реченнях, а потім вже і в текстах загалом.

Аудіозаписи суттєво вам допоможуть. Намагайтеся якомога більше слухати іноземну мову, дивітися фільми з субтитрами або мультики (якщо іноземну мову вивчає дитина). Ви побачите, що з розумінням мови до вас прийде бажання розширювати свій словниковий запас, а разом з цим - і бажання розмовляти.

Вчимо іноземну мову з дитиною

Повертаючись до теми вивчення іноземної мови з дітьми, спробуйте використати наступну методику. Слова на тему кухня напишіть на папірцях і разом з малюком розклейте їх на відповідних предметах. Це можуть бути каструлі, чашки, шафки і т. д. Постійно називайте їх, коли будете ними користуватися. Таким чином, у дитини завжди будуть на слуху і перед очима нові слова, які без зайвих зусиль будуть засвоєні в найкоротші терміни.

Незайвими будуть прослуховування аудіозаписів. Суть яких полягає в наступному: вмикаючи запис іноземною мовою, присвячений певній тематиці, разом прослуховуєте, а потім розповідаєте один одному (на початковому етапі рідною мовою, а потім, коли словниковий запас буде дозволяти, спробуйте розмовляти іноземною) про те, що почули і зрозуміли. Також можна записувати прослухане на папері, а потім звіритися один з одним. Такий метод допомагає ліпше засвоювати іноземну мову на слух, розвиває розмовні/письмові навички.

Звичайно, процес вивчення іноземної мови не можна назвати легкою справою. Однак, вам до снаги зробити все, щоб він став цікавим і захоплюючим, щоб ви мали бажання продовжувати його вивчати і застосовувати отриманні знання на практиці.