Природа - одна з найцікавіших і величезних тем у вивченні іноземної мови. В рамках вивчення цієї теми «Природа» можна розглядати:  різних кліматичні пояси, природні загадки, красу, клімат, улюблені пори року і т. д. Природні явища теж можуть стати приводом для поповнення словникового запасу і предметом уроку чи лекції з іноземної мови.

Починіть вивчення природи з найпростішого: визирніть у вікно і намагайтеся назвати все, що відкривається вашому зору. Розповідайте про дерева, квіти, рослини, траву і т. д. Спочатку це можуть бути кілька найпростіших слів, у процесі навчання словниковий запас доповнюйте, додаючи нові складові.

Ваш опрацьований перелік слів про природу повинен постійно поповнюватися. Наприклад, після поїздки в ліс спробуйте дізнатися і вивчити назви грибів, ягід, рослин чи дерев. Постійно подумки називайте все, що бачите навколо. Так процес вивчення іноземних слів по темі "природа" стане для вас безперервним, а це - гарантія позитивного результату.

До питання вивчення назв природних явищ разом з дитиною – треба підходити відповідально. Навчальний процесс дітлахам має подобатися і викликати зацікавлінність, інакше досягти результату буде важко. Значно краще навчання проводити в ігровій формі, працювати з картками та аудіозаписами. Методик може бути безліч.  Головне, щоб вони були ефективними і знайшли відгук у маленьких учнів.

Природа на всіх мовах світу, а також пов'язані з нею слова звучать різноманітно, але в кожній можна знайти співзвучні з рідною мовою обороти, в деяких мовах деякі слова вимовляються подібно. Починайте поступово вивчати природу у межах однієї мови і, можливо, в майбутньому у вас з'явиться бажання познайомитися  ще з однією.

Бажано щодня поповнювати перелік слів про природу на аркуші паперуі. Коли ми пишемо, у нас добре працює зорова пам'ять. Промовляючи вголос написане, ми задіємо слухову пам'ять. Вивчаючи слова на тему природа, важливо звертати увагу на супутні теми, наприклад, погоду, флору і фауну. Всі вони переплітаються, і буде краще займатися вивченням одночасно.

До навчального процесу підходьте правильно: нехай іноземна мова у вас займає не так багато часу, головне - заняття повинні бути регулярними, а краще щоденними. Намагайтеся слухати іноземні пісні, дивитися фільми і читати тексти. Спочатку ви будете розуміти тільки малу частину, на цьому етапі  потрібно зрозуміти сенс. Займайтеся порядковим перекладом. Незабаром ви побачите, що регулярні і сумлінні заняття дають змогу вільно розуміти кожне реченні, а згодом і розмовляти іноземною мовою.