Вчимо місяці року - українська мова. Українські місяці.

Назва місяців року - українська мова
1Січень
2Лютий
3Березень
4Квітень
5Травень
6Червень
7Липень
8Серпень
9Вересень
10Жовтень
11Листопад
12Грудень

Місяці року на українській мові

⭐ Січень ❤️
Січень
⭐ Лютий ❤️
Лютий
⭐ Березень ❤️
Березень
⭐ Квітень ❤️
Квітень
⭐ Травень ❤️
Травень
⭐ Червень ❤️
Червень
⭐ Липень ❤️
Липень
⭐ Серпень ❤️
Серпень
⭐ Вересень ❤️
Вересень
⭐ Жовтень ❤️
Жовтень
⭐ Листопад ❤️
Листопад
⭐ Грудень ❤️
Грудень

Місяць — це часовий відрізок на протязі якого навколо нашої Землі обертається його супутник Місяць. Споконвіку цей відлік був дуже важливим для наших предків, та завдяки кропітким зусиллям став основою для становлення сучасного календаря.

Оскільки на наших українських землях, посеред слов’ян, панувало язичництво — то багато назв для місяців року були запозичені від різних явищ природи а також, пов’язані з господарською діяльністю, що була поширена у ті давні часи.

Січень — перший місяць розу (другий місяць зими), назва якого походить від промислу «січа» — коли наші предки розчищали свою землю, щоб потім навесні її засіяти та отримати добрий врожай

Лютий — другий місяць року (третій місяць зими), назва якого пішла з минулого століття, та походить від природних явищ, лютих морозів та сніговіїв які переважають у цей час.

Березень — третій місяць року (перший місяць весни), його назва пішла від промислу заготовки березового попелу (березол), який використовували для виготовлення скла.

Квітень — четвертий місяць року (другий місяць весни), його назва пішла з глибокої давнини та відома ще з XVI століття. В цей час починають цвісти рослини та квіти завдяки цьому явищу місяць і отримав свою назву.

Травень — п’ятий місяць року (третій місяць весни, останній) — назва якого пішла від давньоримської богині Майї яка була покровителькою плодовитої землею та природи.

Червень — шостий місяць року (перший місяць літа), його назва походить від комахи «червець», яка була дуже цінна на той час і використовувалася для виготовлення барвника для тканин червоного кольору.

Липень — сьомий місяць року (другий місяць літа), назва цього місяця знову ж таки походить від промислу, саме у цей час починає цвісти липа, та починають збори дуже корисного і цілющого липового меду (липець — саме так його називали у давнину).

Серпень — восьмий місяць року (третій місяць літа, останній) — його назва походить від знаряддя праці у цей період — серпа, завдяки якому раніше жали всі зернові культури

Вересень — дев’ятий місяць року (перший місяць осені), назва якого пішла із Полісся, та пов’язана з рослиною верес яка цвітне саме в цей період, цього місяця також збирали виноград та вересовий мед.

Жовтень — десятий місяць року (другий місяць осені), назва місяця пішла від природного явища, у цей час листя на деревах жовтіє.

Листопад — одинадцятий місяць року (третій місяць осені, останній), також пов’язаний з природним явищем коли з дерев починають опадати листя.

Грудень — дванадцятий місяць року (перший місяць зими), назва його походить від давнього слова груддя, оскільки після останніх осінніх дощів грунт на дорозі стає горбистим

Тепер ви знаєте не тільки назви, а й походження місяців українською мовою, що тісно пов’язані з традиціями та побутом українського народу.