Вчимо числа - польська мова. Цифри по польськи.

Назва чисел, цифри по польськи
1zero
2jeden
3dwa
4trzy
5cztery
6pięć
7sześć
8siedem
9osiem
10dziewięć
11dziesięć
12jedenaście
13dwanaście
14trzynaście
15czternaście
16piętnaście
17szesnaście
18siedemnaście
19osiemnaście
20dziewiętnaście
21dwadzieścia
22trzydzieści
23czterdzieści
24pięćdziesiąt
25sześćdziesiąt
26siedemdziesiąt
27osiemdziesiąt
28dziewięćdziesiąt
29sto
30dwieście
31trzysta
32cztery
33pięćset
34sześć
35siedemset
36osiemset
37dziewięć
38tysiąc
39dwa tysiące
40trzy tysiące
41cztery tysiące
42pięć tysięcy
43sześć tysięcy
44siedem tysięcy
45osiem tysięcy
46dziewięć tysięcy
47dziesięć tysięcy
48jeden milion
49jeden miliard
50bilion

Для тих, хто вивчає польську мову, навчання цифр і чисел є одним з найважливіших етапів. Це дозволяє не тільки розуміти ціни, номери телефонів і адреси, але й зрозуміти цифрові дані в новинах, статистиці і т.д. Цифри є дуже важливим елементом комунікації, тому важливо знати їх правильну вимову та написання. У цій статті ми розглянемо польські цифри та як їх вивчати.

Польські цифри від 0 до 9

  • 0 - zero
  • 1 - jeden
  • 2 - dwa
  • 3 - trzy
  • 4 - cztery
  • 5 - pięć
  • 6 - sześć
  • 7 - siedem
  • 8 - osiem
  • 9 - dziewięć

Польські цифри є дуже схожими на українські, тому вивчення їх не буде складним. Однак, є кілька нюансів, які потрібно враховувати.

Правильна вимова польських цифр

Для правильної вимови польських цифр потрібно враховувати, що деякі з них мають різні варіанти вимови залежно від контексту. Тому, щоб вивчити цифри, варто послухати їх від носія мови. Ось декілька прикладів вимови:

1. Jeden

У польській мові ця цифра може мати кілька варіантів вимови. Якщо вона стоїть на початку слова або у кінці, то вона вимовляється як "jeden". Але якщо ця цифра стоїть у середині слова, то її можна вимовляти як "jędnak". Наприклад:

- Jeden (один)
- Jędnak (однаковий)

2. Pięć

У польській мові ця цифра вимовляється як "pijenc". Однак, у деяких регіонах Польщі можна почути варіант вимови "piąć".

3. Sześć

У польській мові ця цифра вимовляється як "szesz". Однак, у деяких регіонах Польщі можна почути варіант вимови "szesnć".

4. Dziewięć

У польській мові ця цифра вимовляється як "dzievjenć". Однак, у деяких регіонах Польщі можна почути варіант вимови "dzievienć".

Як вивчити польські цифри?

Щоб вивчити польські цифри, достатньо регулярно їх повторювати. Для цього можна використовувати різні методи:

1. Записувати цифри на папері

Цей метод дозволяє навчитися правильно записувати цифри та підвищує візуальну пам'ять. Для цього можна використовувати різнокольорові олівці або фломастери, щоб зробити процес вивчення цікавішим.

2. Вивчати цифри на слух

Для цього можна використовувати аудіо курси або слухати польську музику та співати разом із виконавцем. Цей метод допомагає підвищити слухову пам'ять.

3. Використовувати цифри у повсякденному житті

Для того, щоб навчитися використовувати цифри у польській мові, можна записувати свої плани та розклади на польській мові, розмовляти з друзями, використовуючи польські цифри тощо.

Висновок щодо вивчення польських цифр

Польські цифри є дуже важливим елементом навчання польської мови. Вивчення їх допоможе покращити комунікацію, зрозуміти цифрові дані, які зустрічаються у повсякденному житті. Щоб вивчити польські цифри, достатньо регулярно їх повторювати та використовувати у повсякденному житті. Разом із цим, варто враховувати нюанси вимови деяких цифр, які можуть змінюватися у залежності від контексту.